מה ההבדל בין ביטחון עצמי – דימוי עצמי – הערכה עצמית | דליה ארוסי

מה הפירוש הפשוט של כל ביטוי: דימוי עצמי- איך אני רואה-חווה את הדמות שלי בעיני עצמי. הערכה עצמית – איך אני מעריך את עצמי ביחס לסביבה או במילים אחרות מה אני חושב שחושבים עלי. ביטחון עצמי- רגש. איך אני מרגיש. בטוח או לא בטוח או קצת בטוח או בטוח במקומות/במצבים מסוימים. במהלך טיפול רגשי, עובדים בדרך כלל על הדימוי העצמי- זה הדבר שנמצא בשליטה והאלמנט שהכי קל, לדעתי, לשנות. ילד יכול לבחור איזו דמות הוא ולהתנהג לפיה. הוא לא יכול לשלוט על - מה אחרים חושבים עליו. הרבה פעמים, מה שהוא חושב שחושבים עליו לא נכון. זו רק פרשנות שלו. מכיוון שאין לו שליטה על זה והוא גם לא ממש יודע- להתעסק בזה, סתם מוריד את הביטחון. אם אתם רוצים שהילד שלכם יהיה בעל בטחון עצמי גבוה תדאגו לבנות איתו דימוי עצמי מנצח. תנו לו לבחור איזו דמות הוא רוצה להיות. תסמכו עליו שהוא בוחר נכון בשביל עצמו, גם אם הוא בחר דובון אכפת לי. תאהבו את זה. לא את האריה שאתם חושבים שהוא צריך להיות. טוב, אם הוא בחר אריה, גם סבבה 😊 תלמדו אותו לחשוב, להרגיש ולהתנהג כמו הדמות שהוא בחר להיות. לפי התכונות הטובות בעיניו. בטוחה שכולם ירוויחו.

קרא עוד  

בטחון עצמי - "אני יכול" | יעל וינברג אנקונה

הביטחון העצמי שלנו הוא בעיקר (אך לא רק) תוצר של תחושת המסוגלות. כלומר "אני יכול", "אני מסוגל", "אני יודע". התחושות האלו נובעות, לרוב, מהחוויות שלנו בחיים וגם מהחיזוקים שקיבלנו או שלא קיבלנו מאותן חוויות. כמטפלת בתנועה אני רואה קשר הדוק בחיבור גוף-נפש שלנו. בטיפולים, אחרי שנבנים יחסי אמון עם המטופל, מתחילים לעבוד על תחושת המסוגלות. מתחילים קודם כל בדברים שהמטופל טוב בהם, חזק בהם. לאט, לאט מתחילים לאתגר אותו בדברים יותר קשים ומורכבים שמצריכים מאמץ ולמידה, תוך כדי חיזוקים במצבים של תסכול קל. בדרך זו יוצרים חוויות חיוביות מתוך הקושי וכך יוצרים תחושה של מסוגלות. כאשר המטופל חווה חוסר הצלחות ו/או תסכול רב אנחנו עוצרים עוברים למשהו אחר ואז חוזרים ו/או מפרקים את התרגיל כך שבסוף יחוש הצלחה ותחושה של מסוגלות ולא ויתור! אני לא מוותרת עליו, אני מאמינה בו, וכך בסוף גם הוא.

קרא עוד  

בטחון עצמי | ענר ארוסי

ביטחון עצמי הוא כמו מדורה. כשהוא קיים מרגישים אותו היטב בפנים. אנרגיה, כח וחום. וגם מי שבחוץ יכול להרגיש את הנוכחות שלו בנו, בצורה ברורה ומוחשית. בדיוק כמו מדורה הזקוקה לאספקה קבועה של עצים כדי לשמור על חומה, כך גם הביטחון העצמי שלנו. זקוק להעצמה באופן קבוע, לאשרור, שאם לא כן ילך וידעך. זה לא משנה מה הסיבה ומה הסיפור הפנימי שמעכב אותנו, שגורם לנו להטיל ספק בעצמנו, יש להטיל בו, בסיפור ספק ולהחליפו בסיפור פנימי חדש, מקדם. כאשר קיימת בי האמונה הפנימית בעצמי, נוצר בי מאגר של אנרגיה בלתי נדלית המטפחת את מדורת הביטחון העצמי שלי באופן מתמיד. זוהי משענת, מקור לנחמה ועצמה עליו אני יכול להישען ובעזרתו להתמודד בהצלחה עם כל אתגר.

קרא עוד  

ביטחון עצמי- זה תלוי בי? | גלית סמדזה

"אין אדם נשפט לפי הנפילות שלו, אלא לפי הדרך בה הוא מתרומם ומשקם את עצמו לאחר כל נפילה ונפילה". מאחר והחיים הם תנועה זורמת של עליות וירידות משברים והצלחות מידת הביטחון והאמונה בעצמי נקבעת ע"י היכולת שלי להתמודד. ביטחון עצמי הוא אחד הגורמים שהכי משפיעים על חיינו. על הצד הרגשי, המנטלי והפיזי. מטרת הטיפול במקרה של ביטחון עצמי נמוך היא למעשה להניח מראה גדולה מול עיניו הלא אובייקטיביות של הילד ולעזור לו לראות את עצמו כבעל יכולות, כישורים ומסוגלות כך שיוכל להתמודד וללמוד לעלות שוב על כל הסולמות שיבחר בדרך להצלחה שלו. מוזמנים לקרוא איך בעזרת 'סולמות וחבלים' הצלחנו לשפר את הביטחון העצמי של ילדה צעירה שהיתה בתחושת כישלון מתמיד.

קרא עוד  

שלמה או מושלמת? כלנית עם חור של לב | דליה ארוסי - מחזירה חיוכים אבודים

תזהרו. את עומדים להיכנס לראש שלי לדיון חשוב מאוד- האם אני שלמה או מושלמת? האם זה חשוב ומה המסקנות. פגשתי בדרך בטיול, כלנית נפלאה עם חור של לב ומאז הראש שלי עובד כמו משוגע בשאלת השלמות והמושלמות ואיך זה קשור לאהבה וקבלה עצמית

קרא עוד  

איך נוכל לנצח את הפחד כדי להשיג את המטרות שלנו בחיים | מור קליינר

אומץ הוא למעשה האמונה שאנחנו יכולים להתמודד עם האתגר שנמצא מולנו. איך עושים את זה? איך מנצחים את הפחד שמונע מאתנו להצליח? הכל טמון במה שאנחנו מאמינים בתוכנו, בלא מודע. ברגע שנשנה את האמונה המגבילה שבנו, יהיה לנו יותר קל. מור קליינר, מטפל לזוגיות וקריירה בשיטת NLP מסביר איך הוא עשה זאת עם מטופל שלו. תקראו ותקבלו השראה.

קרא עוד  

'מה יגידו?' - איך לשים פס על העולם | אדווה קאפ

כשאנחנו כל הזמן מתעסקים במה אחרים יגידו, אנחנו מתרחקים ממי שאנחנו באמת, וזה לאורך זמן מוביל לחוסר הגשמה וסיפוק עצמי, דכאון, אכילה רגשית, חרדות ועוד. איך יוצאים מהלופ? לאדווה קאפ לקח כמה שנים טובות, והדבר המשמעותי שעזר לה, בסופו של דבר, הוא הגישה הפנימית האוהבת שפיתחה עם השנים. במאמר היא כותבת על הפרעת ה'מה יגידו', איך היא משפיעה עלינו ובמה אנחנו יכולים להתמקד על מנת לרפא זאת בתוכנו.

קרא עוד  

קפה, חיוך וזיקנה - מה הקשר? ואיך זה ישפר את החיים שלכם | דליה ארוסי

איך דליה ארוסי - מחזירה חיוכים אבודים מצאה קשר בין קפה, חיוך וזיקנה, אתם תוהים? אל תתהו, פשוט היכנסו למאמר ותגלו את הקשר ואיך זה ישפיע על איכות החיים שלכם. מבטיחים שתסיימו בחיוך:-)

קרא עוד  

תנו לגדול בשקט | דליה ארוסי

ילד הוא כמו עץ הוא יגדל נכון, אם נשקה אותו במה שהוא צריך נזבל, נדשן ונעניק את האור ואת התנאים הכי טובים הוא יצמח לתפארת לשיא גובהו ורוחבו ועוצמתו וגם יתן צל ופירות לרוב. אך מה יקרה אם ניתן את כל אלו אך נקיף בגדר או חומה ננסה להגן עליו ככל יכולתנו- פן יפגע מהרוח, מהחול, מחיות ומזיקים, מגשם-קור-ברד? האם גם אז הוא יגדל לתפארת? האם אתם נותנים לו להתאמץ, להתחזק או שחוסכים ממנו כי זה ממש קשה. על צמיחה ובטחון עצמי- עם דליה ארוסי- מחזירה חיוכים אבודים

קרא עוד